Szanowni użytkownicy!

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn organizacyjnych podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu świadczenia usług poprzez serwis katalog.wp.pl. W związku z tym wypowiedzeniu ulegają również wszystkie zawarte do dnia dzisiejszego umowy o świadczenie Usług w serwisie katalog.wp.pl.

Od dnia 7 stycznia 2019 r. nie ma możliwości dodawania nowych i modyfikowania starych wpisów oraz wnoszenia opłat. Całkowite wygaszenie serwisu planowane jest na dzień 31 stycznia 2019 r.

W razie wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt poprzez adres: kontakt@pomoc.wp.pl

FAQ - Katalog Stron WWW


 1. Jak mam dodać swoją stronę do Katalogu Stron WWW?

  Aby dodać swoją stronę do Katalogu Stron WWW, kliknij odnośnik: dodaj stronę. Na początku zostaniesz poproszony o podanie adresu URL strony, którą chcesz dodać po to, byśmy mogli sprawdzić, czy ktoś inny nie dodał jej już do naszego Katalogu. Jeśli strony, którą polecasz nie znajdziemy w naszych zasobach, zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Potrzebne nam będą informacje takie jak: adres URL zgłaszanej witryny, Twój adres e-mail, proponowany tytuł i opis strony, kategorie tematyczne odpowiadające zawartości merytorycznej strony, dostępne wersje językowe serwisu, a także słowa kluczowe, po wpisaniu których Wyszukiwarka WP będzie odnajdywać Twoją witrynę. 2. Dodałem stronę, ale nie widzę jej w Katalogu

  Musisz wiedzieć, że zgłoszenie strony nie powoduje automatycznego dodania jej do zasobów Katalogu Stron WWW. O dołączeniu strony do Katalogu Stron WWW decydują Redaktorzy Katalogu i to oni właśnie wyślą Ci, na podany adres poczty elektronicznej, wiadomość o tym, czy strona została dodana czy też nie. Jeżeli strona nie zostanie dodana, na pewno otrzymasz od Redaktora Katalogu umotywowanie tej decyzji wraz z powołaniem się na odpowiedni punkt Regulaminu Katalogu Stron WWW. 3. Jak mam zmienić dane o stronie?

  Jeżeli chcesz zmienić dane o stronie, która już znajduje się w Katalogu Stron WWW, kliknij odnośnik zmień wpis o stronie. Analogicznie jak w przypadku zgłaszania strony do Katalogu, zostaniesz poproszony o wpisanie adresu URL witryny, której dane w Katalogu chcesz aktualizować. Jeśli odnajdziemy Twoją stronę w naszej bazie, zobaczysz formularz z uzupełnionymi informacjami, które posiadamy na jej temat. To tutaj powinieneś zmienić dane, które Twoim zdaniem są nieprawidłowe. Abyś mógł otrzymać potwierdzenie zapisania dokonanych przez Ciebie zmian, musisz podać adres Twojej poczty elektronicznej. 4. Jak odbywa się szybsze dodanie/zmiana wpisu w Katalogu Stron WWW?
  1. Sprawdzasz, czy Twoja strona jest w Katalogu Stron WWW lub w kolejce stron do dodania (tak jest, gdy już wcześniej zgłosiłeś ją do dodania) wpisując tutaj jej adres.
  2. Teraz w zależności od tego, jaki jest wynik wyszukiwania są różne mozliwości:

   Dodanie strony:
   • jeśli okazało się, że Twojej strony nie ma jeszcze ani w Katalogu ani w kolejce stron do dodania, skorzystaj z formularza dodania strony,
   • jeśli okazało się, że Twoja strona jest już w kolejce do dodania, pokaże Ci się możliwość wysłania SMS-a w celu przyspieszenia dodania i podamy Ci numer identyfikacyjny Twojej strony, który wpisujesz w treści SMS-a (np. kat 11111).

   Zmiana danych o stronie:
   • jeśli chcesz zgłosić zmiany o treści Twojej strony już znajdującej się w Katalogu skorzystaj z formularza zmian,
   • jeśli już zgłosiłeś swoje propozycje zmian pokaże Ci się możliwość wysłania SMS-a w celu przyspieszenia zmian. W tym miejscu podamy Ci numer identyfikacyjny Twojej strony, który musisz wpisać w treści SMS-a (np. kat 22222).

  3. W każdym przypadku otrzymujesz od nas SMS-em potwierdzenie przyjęcia Twojego zgłoszenia.
  4. Redaktorzy Katalogu w ciągu 24 h (o ile jest to dzień powszedni) dodadzą zgłaszaną przez Ciebie stronę lub wprowadzą zmiany jej dotyczące. Następnie otrzymasz potwierdzenie tej operacji, tym razem mailem, na adres wskazany w formularzu dodania/zmiany.
  5. Twoja strona jest już w Katalogu, bądź zmiana danych o Twojej stronie została dokonana - umożliwia to prawdziwe zaistnienie w Polskim Internecie i skuteczniejsze zaprezentowanie Twojej witryny pozostałym Internautom.


 5. Co decyduje o tym, że moja strona nie zostanie dodana do Katalogu Stron WWW?

  Sprawę tę reguluje Regulamin Katalogu, który mówi, że nie mogą znaleźć się w Katalogu strony zawierające treści sprzeczne z prawem polskim i międzynarodowym, zawierające treści uznane za pornograficzne, a także naruszające netykietę i dobre obyczaje. Strony te muszą także być wartościowe merytorycznie i zawierać ciekawe treści. Po przeczytaniu Regulaminu Katalogu będziesz wiedział, z jakich przyczyn strona nie zostanie dodana do naszej bazy. Jeżeli nadal będziesz mieć wątpliwości, napisz do nas. 6. Czy istnieje możliwość zobaczenia wszystkich kategorii Katalogu?

  Tak, po kliknięciu odnośnika Mapa Kategorii zobaczysz przykładową mapę kategorii Edukacja. Podobnie wyglądają mapy wszystkich pozostałych 17 kategorii głównych Katalogu Stron WWW Wirtualnej Polski. 7. Jak szukać informacji w Katalogu Stron WWW?

  Istnieją dwa sposoby wyszukiwania informacji: Pierwszym z nich jest proste przechodzenie z kategorii głównych do podkategorii tematycznych Katalogu Stron WWW. Podkategorie głównych kategorii są rozwinięciem i uzupełnieniem tego, co powinno znaleźć się na dany temat w danej kategorii Katalogu. Drugim sposobem jest wpisanie określonego słowa lub wyrażenia w wyszukiwarce, w wyniku czego otrzymasz wszystkie strony, w których to tytule, opisie i słowach kluczowych występuje to słowo lub wyrażenie. 8. Czy wszystkie dodane strony do Katalogu są później odnajdywane przez wyszukiwarkę?

  Dodanie strony do Katalogu gwarantuje znalezienie jej przez wyszukiwarkę WP po jej tytule, adresie, opisie i słowach kluczowych podawanych przy rejestracji witryny. Należy dodać jeszcze, że strony będące w Katalogu Stron WWW mają pierwszeństwo przed wynikami z innych zasobów. 9. Co mam zrobić jeżeli znajdę w Katalogu nie istniejącą stronę?

  Pod tym adresem znajduje się formularz, dzięki któremu możesz poinformować Redakcję Katalogu o nie istniejącej witrynie. Bardzo nam to pomaga, ponieważ właśnie dzięki Wam, Katalog staje się miejscem jeszcze bardziej wiarygodnym i chętniej przez Was odwiedzanym. 10. Jakie testy musi przejść strona przed dodaniem do Katalogu?

  Gdy dodajemy stronę do Katalogu Stron WWW zwracamy uwagę na to, czy strona nie jest jeszcze w fazie budowy oraz czy zawiera ciekawe i zgodne z prawem treści. Strona zakwalifikowana do Katalogu musi być wartościowa i prezentować pewien poziom merytoryczny. Nie dodajemy także z zasady podstron serwisów już zarejestrowanych. W Katalogu powinny znajdować się adresy do samych głównych stron, natomiast nasza Wyszukiwarka automatycznie zindeksuje wszystkie ich podstrony i umieści w zasobach zwanych Polskimi Stronami WWW. 11. Ile kategorii tematycznych jest w Katalogu Stron WWW?

  Obecnie w Katalogu Stron WWW jest 18 głównych kategorii oraz ponad 8500 podkategorii. W tak szczegółowych zasobach ciężko znaleźć temat, który nie posiadałby swojego miejsca. Cała umiejętność szukania informacji polega na tym, aby wiedzieć, czego konkretnie się szuka i kliknąć właściwą kategorię główną, pod którą dany temat powinien się znajdować. 12. Co to są Plany Miast?

  Abyś mógł dobrze przygotować się do drogi zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu mapy miejscowości z całej Polski zamieszczone na oficjalnych stronach urzędów, gmin i firm kartograficznych. Te rzetelne i dokładne plany miast pomogą Ci gdy będziesz szukał adresu zamieszkania współtowarzysza podróży, dworca kolejowego lub najbliższego urzędu pocztowego. Wybierz odpowiednią literę alfabetu i znajdź miasto, które chcesz zwiedzić.